O NAS

WIECZORKI KOMEDIOWE - Filmowy cykl komediowy

W sierpniu 2020 r. zostalismy stypendystami Ministra Kultury i w ramach programu "Kultura w sieci" realizujemy filmowy cykl komediowy pt. "Wieczorki Komediowe".     

Cykl jest do obejrzenia na platformie youtube, patronite oraz facebook.

www.youtube.com - walizka TV

Zrealizowano  w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci

HISTORIA

Teatr Na Walizkach powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva - rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni minionych lat teatr współpracował z wieloma aktorami z różnych części swiata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości.

Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima.

Twórczość Teatru Na Walizkach, to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk. Nasze korzenie wywodzą się z pantomimy, ale nasze zainteresowania i inspiracje wykraczają daleko szerzej poza sztukę mimu.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie, Tunezji i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

NAGRODY:

W latach 2007-2015 występowaliśmy również pod szyldem Grupa Winegret na imprezach dedykowanych publiczności dorosłej: gościliśmy na wielu festiwalach, zarówno teatralnych, jak i kabaretowych. Z wielu z nich przywoziliśmy nagrody bądź wyróżnienia:

NAGRODA SPECJALNA Prezydenta Miasta Odessy/Ukraina na III Międzynarodowym Festiwalu "Komediada" 2013
NAGRODA ZESPOŁOWA na Festiwalu Słodkobłękity w Zgierzu 2011
2 MIEJSCE na Turnieju Łgarzy w Bogatyni 2009
2 NAGRODA na Festiwalu Sztuk Niesfornych 2012
2 MIEJSCE NA VII SOFFT 2013
GRAND PRIX na Festiwalu Skeczu w Warszawie 2007
GRAND PRIX na Przeglądzie Regionalnym FAMA 2010 we Wrocławiu

W 2015r połączyliśmy potencjał artystyczny oraz siły Grupy Winegret i Teatru Na Walizkach. Zapraszamy na komediowe spektakle dla dorosłych!